top of page

Jako dítě a dospívající dívka jsem byla vždy hubená. Ráda jsem sportovala, zúčastňovala se různých soutěží či olympiád. Na střední škole už tolik sportu a pohybu nebylo, ale i přesto jsem při výšce 164 cm měla vždy mezi 60-65 Kg. což mi vždycky vyhovovalo. Bylo mi tak dobře a mimo diagnózy celiakie, kterou mam od 16ti měsíců, jsem byla zdravá spokojená dívka. Po studiu na střední škole jsem pracovala na pozicích jako prodavačka či listovní doručovatelka, takže pohybu bylo stále dost a díky velké fyzické aktivitě se moje váha snížila až na 58 kg.

Pak ale přišla nabídka na práci řidičky kamionu na mezinárodní kombinované přepravě. Práce to byla krásná, hodně jsem se u ní naučila nového, poznala spoustu nových míst, ale pro mě začala i jedna další životní etapa a to boj s váhou. Váha nenápadně a pomalu začala jít nahoru.

Stále jsem to však neřešila až přišla radostná novina a to, že čekáme přírůstek do rodiny. V té době už má váha byla na bezmála 90 kg a během těhotenství se vyšplhala na 105 kg a to už se mi vůbec nelíbilo a začala moje opět další etapa života a to fáze hubnutí. Šlo to ztuha, ale povedlo se mi sundat díky spolupráci ve výživové poradně váhu na 80 kg. A vzápětí po této redukci jsme opět čekali druhé miminko. Než se dcera narodila, má váha se zastavila na šílených 115 kg a já měla spousty zdravotních problémů jako cukrovku, problémy s cévami, natékaní končetin a bylo mi stále špatně a byla jsem hrozně unavená a prostě jsem to celé vůbec nedávala. A když se dcerka narodila, řekla jsem si a dost a koukej se sebou něco dělat!

A tak jsem neváhala a oslovila poradnu Nutriadapt a byla jsem přiřazena ke specialistce Martě Jabůrkové, pro mě člověka s velkým srdcem, co umí naslouchat a vnímat druhého člověka a bere toho proti sobě jako osobnost a vnímá jeho potřeby, dokáže poradit, pomoci a vysvětlit, pokud něco nepochopím, dokáže doporučit, vysvětlit jak tělo funguje a hlavně poslouchala co a jak a sestavila mi jídelníček podle mých představ a ne podle tabulek. Vnímala potřeby mé a mého těla a vždy reagovala pružně na nastávající situaci, která se vždycky v dané chvíli během naší společné roční spolupráce měnila.

Moje váha postupně klesala ze 115 kg v únoru 2021 na neuvěřitelných současných 65 kg ( prosinec 2021) Prošli jsme si spolu hodně situací a dokonce i chvilkou, kdy váha začala říkat ne ne:-) Pracovali jsme úspěšně s kombinací výživových doplňků, probiotik.

Teď už jsme ve fázi, kdy se učím jak si váhu držet, jak si "hlídat" jídelníček, jak pohyb a všechny ty věci, které jsem se naučila si udržet. Protože zhubnout je krásné, ale udržet to je ten správný cíl, kterého chci dosáhnout, protože při současné váze je mi dobře a zbavila jsem se všech nepříjemných zdravotních problémů.

Za nejpodstatnější v naší spolupráci považuji to, že si umíme naslouchat a jedna druhou vnímat a říct si na rovinu věci tak jak jsou. Hlavně proto si myslím, že jsme spolu dokázali takový kus práce.

Marti, mockrát Ti děkuji za to jak jsi mi pomohla a dokázala jsi mě v životě nasměrovat někam, co mi velmi pomohlo a zlepšilo zdraví i kvalitu mého života. Jsem ráda za to, že se naše životní cesty zkřížili a že jsem měla tu čest s Tebou udělat kus práce ve svém životě. MOC moc moc ti děkuji.

Bohunka

Bohunka1.jpeg

LEDEN 2021

Bohunka2.jpeg

PROSINEC 2021

bottom of page