OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Petr Krampera, Beroun

Slíbil jsem specialistce a konzultantce, paní Štěpánce Šťástkové, která mě ve firmě „Svět zdraví VERONA" provázela, že napíši svůj příběh.

Jmenuji se Petr Krampera a bydlím v Berouně. Pracoval jsem v jedné velké firmě, kde jsem vykonával funkci vedoucího provozu. Napůl sedavé zaměstnání, porady, nebo u počítače a zbytek v provozu. S přibývajícím věkem jsem pomalu a plíživě začal přibývat na váze. Loni v září 2012 jsem odešel do starobního důchodu.

S manželkou jsme dostatečně aktivní. Chodíme často na turistické výlety, buď sami nebo organizovaně. Také jezdíme hodně na kole. Pohyb mě nečinil žádné potíže. Navíc se osobně angažuji ve výboru KČT v jednom menším městě na Šumavě. Máme tam zahrádku a mnoho přátel, se kterými velmi často a dá se říci že pravidelně chodíme na turistické pochody i zájezdy. Některé výlety připravuji i já. Přes veškerý pohyb se ubytek váhy nedostavoval. Už při odchodu do důchodu jsem měl nadváhu a letos na jaře jsem zjistil, že již vážím 102,5 kg (při mojí výšce185 cm). Moje hmotnost mě začala překážet. Co ale s tím? Petr Krampera před - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví VERONA - Beroun

V tu dobu se mi naskytla „životní“ příležitost odletět na konci května s partou kolegů a kamarádů do USA. Měli jsme v plánu si tam půjčit auto a navštívit známá města a především známé a krásné národní parky na západě USA. To byl vždy můj klukovský sen se podívat do Ameriky a vidět na vlastní oči všechno, o čem jsem dosud jen četl, viděl v TV, nebo ve filmech. Teď se mi ten sen přiblížil na dosah. Uvědomil jsem si, že abych svým o dost mladším kolegům stačil, tak bych potřeboval zásadně zhubnout. Dal jsem si vnitřní závazek a slib, že na ten „velký vandr“ do Ameriky odletím 90-ti kilový.

V tu dobu se mi to zdálo jako velká troufalost, ale zároveň velká výzva. Měl jsem velké štěstí, že jsem v tu dobu objevil na internetu nabídku firmy „Svět zdraví VERONA", která má pobočku i u nás Berouně a navíc nedaleko mého bydliště. To asi rozhodlo a už jsem neváhal. Řekl jsem si, že to zkusím a „Svět zdraví“ jsem navštívil. Po důkladném seznámení s programem, kte%rý mě oslovil, jsem se do toho za pomoci specialistky paní Štěpánky Šťástkové pustil. Začal jsem plnit zadané pokyny a musel jsem zásadně změnit svůj jídelníček a pitný režim. Dostal jsem zápisník „Osobní průvodce zdravím“, do kterého jsem denně zapisoval konzumované jídlo, dodržování pitného režimu a tělesné aktivity.

Hlavní bylo, že jsem začal jíst pravidelně a 5x denně. Manželka mě pozorovala a divila se, jak často jím a prý více než dříve. Přestal jsem jíst uzeniny, vepřové maso a vše z bílé (pšeničné) mouky, např. knedlíky a pečivo. Nejtěžší bylo přestat pít moje oblíbené pivo. Začal jsem jíst více ovoce a zeleniny. Bílou pšeničnou mouku nahradily potraviny a pečivo převážně ze žitné mouky. Používali jsme recepty na přípravu jídel ze „Světa zdraví“ a také z „Country Life“ v nedalekých Nenačovicích. Manželka změnila jídelníček a přes počáteční nedůvěru to začalo chutnat mně a hlavně i jí. Bylo důležité i dodržovat pitný režim, tzn. dostatečně pít (bylinné čaje, zelený čaj, vodu, kávu Coffee4Slim atd.).

Užíval jsem i doplněk stravy „Vitamin CO-Q10“. Pomocí indikačních (lakmusových) papírků jsem na vzorcích ranní moči sledoval můj stav překyselení organismu. Na počátku byly moje výsledky velmi špatné. Výsledky 4,5 – 5,0 pH ukazovaly enormní překyselení mého organismu. Něco jsem si o tomto problému přečetl na internetu a na základě těchto informací jsem si v lékárně koupil další doplněk stravy, ACIDO FIT MD (tablety pro minerální nápoj), který snižuje překyselení organismu, detoxikaci organismu a slouží k posílení imunity.

Postupně s překvapivě rychlým úbytkem mojí hmotnosti se měnila moje reakce z překyselení ze 4,5 pH až k neutrální reakci kolem 7,0 pH. Byl jsem velmi překvapen, jak se u mě začala rychle snižovat tělesná hmotnost, ale především postupoval úbytek tělesného tuku při zachování svalové hmoty. Tuk mně mizel především z oblasti břicha, kolem vnitřních tělesných orgánů. Moje cesta snižování tělesné hmotnosti ve „Světě zdraví VERONA“ začala 15.3.2013 a do 27.5.2013 (den před odletem), tzn. za pouhé 2,5 měsíce jsem si splnil úkol!

Zde je několik vybraných výsledků:

  13.3.2013 27.5.2013 po návratu z USA 19.6.2013
Váha 102,2 kg 89,9 kg (-12.,2 kg) 89,4 kg
Tělesný tuk 27,8% 23,4% 20,9%
Hydratace  49%  51,2%  53,1%
Metabolický věk  63  49  48
Obvod pasu  108 cm     102 cm ´-6 cm)  
Obvod boků   101 cm   91 cm (-10 cm)  
Břicho   113 cm  103 cm (-10 cm)  

Najednou jsem lehce oblékl kalhoty, které jsem již odložil, nebo do kterých jsem se musel „násilím“ nacpat se zataženým břichem. U koženého opasku jsem se posunul o 4 dírky, do doby před cca 15 lety.

Petr Krampera po - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví VERONA - BerounDo USA jsem tedy odletěl 90-ti kilový a měl jsem dobrý pocit splněného předsevzetí. Pohyboval jsem se volně, lehce bez zbytečné zátěže 12,2 kg! Cítil jsem se velmi dobře a svým o dost mladším kolegům jsem stačil a zvládal jsem náročný třítýdenní program. Po návratu jsem navštívil „Svět zdraví“ a měl jsem ještě o něco lepší výsledky. Nyní už vím, co moje tělo potřebuje. A i když nyní občas zhřeším, snažím se dodržovat přibližně zdravý jídelníček a dodržovat pitný režim. Hlídám si svoji váhu. Můj osobní úkol jsem si splnil díky programu „Světa zdraví VERONA“, kde byla pro mě nejdříve vypracována „Komplexní nutriční typologie – výsledky základní analýzy“. Na jejím základě jsem dostal svůj „Osobní jídelníček -komplexní nutriční typologie“.

Velkým přínosem byl i zápisník: „Osobní průvodce zdravím“, do kterého jsem zapisoval denní jídelníček, pitný režim a pohybové aktivity. To nutí člověka přemýšlet o denní stravě a režimu, časech příjmu jídla a pití atd. Zároveň zápisník slouží jako podklad k pravidelným konzultacím.

Tady můj příběh končí. Splnil jsem si svůj osobní úkol a zároveň i dětský sen. Teď už vím, že zhubnout by se mi samotnému bez profesionální pomoci firmy „Svět zdraví VERONA“ nepodařilo.

Děkuji alespoň touto formou pracovníkům „Světa zdraví VERONA“ v Berouně, kteří mi pomohli a provázeli mě na mé cestě za zdravím.

Beroun, 15.7.2013

Petr Krampera

 

Chci se objednat do Světa zdraví VERONA - Beroun

 

RNDr. Petr Fořt, CSc.

Petr Fořt Svět zdraví Beroun

Víte, že ...

... klienti pod vedením výživových poradců Světa zdraví v Berouně již zhubli 4.228 kg a v celém Světě zdraví již 265.904 kg? Ještě váháte?

 

TOPlist

Fotogalerie

BE_Carvanova_Erika_1.jpg

Oblíbené odkazy