OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Články » Jak pracuje výživový poradce Světa zdraví?

Jak pracuje výživový poradce Světa zdraví

Štěpánka Šťástková - Výživová specialistka Světa zdraví VERONA - BerounVýživový poradce není odborník na diety, ale partner, který klientovi pomůže najít optimální životní styl. Svoji práci vám přiblíží výživová poradkyně Světa zdraví VERONA v Berouně, paní Štěpánka Šťástková. 

Co bývá nejčastější chyba, které se lidé v oblasti stravování dopouštějí?

Nejčastější chybou bývá nepravidelná strava, konzumace nevhodných potravin a různé diety, při kterých dochází ke snížení bazální metabolické spotřeby. Samozřejmě je důležitá i rozumná pohybová aktivita, která u většiny klientů chybí. 

Návodů na správné stravování, případně hubnutí, je v médiích spousta. Jak ale výživový poradce konkrétně pozná, co je pro jeho klienta nejlepší?

Naším největším vodítkem k úspěšnému poradenství je Komplexní nutriční typologie, sestavená pro Svět zdraví přimo RNDr. Petrem Fořtem, CSc. Je to unikátní diagnostická metoda v ČR i celé Evropě. Díky této metodě lze určit individuální metabolický typ, jehož výsledky ve spolupráci s dalšími aspekty nám pomohou určit vhodné a nevhodné potraviny tak, aby to vedlo k optimálnímu zdraví a ideální tělesné hmotnosti. Program používá unikátní kombinaci tisíciletých zkušeností tradiční indické medicíny, celostní medicíny i poznatků západní medicíny.

Jak se seznamujete s novým klientem, jak "prolamujete ledy"?

Na vstupní konzultaci nejprve klienta zvážíme na naší speciální váze kde zjistíme například množství tuku a vody v těle, viscerální tuk, denní kalorickou spotřebu a mnoho dalšího. Zajímavou hodnotou pro klienty bývá zejména jejich metabolický věk. Poté klient absolvuje hodinovou konzultaci s výživovou specialistkou, kde mu bude provedená diagnostika detailně vysvětlena. Při konzultaci je s klientem vyplněn dotazník, při kterém se s klientem seznámíme s jeho jídelníčkem, životním stylem a zdravotními problémy. Na závěr konzultace je klientovi navržen program sestavený přímo na míru. Součástí programů jsou výsledky biochemického vyšetření, na jejichž základě se postupně jídelníček pro klienta upravuje, a také pravidelné kontroly, kde je klient pokaždé převážen a jsou mu sdělena další důležitá doporučení, která se týkají jeho jídelníčku a kde dostává další podklady a materiály ke správné životosprávě. Naše poradenství není o dietách, ale o celkové změně životního stylu, kde naší prioritou je individuálnost, upřímnost a především důvěra.

Lékaři jsou vázáni lékařským tajemstvím. Vy máte také nějaký kodex, který zaručuje, že váš klient zůstane v anonymitě?

Samozřejmě, že anonymita a diskrétnost jsou ve Světě zdraví na prvním místě. Spolupracujeme s předními lékaři, máme vlastní lékařskou radu a máme stejný kodex jako oni. Příběhy a poděkování na našich stránkách jsou zveřejňovány vždy jedině s předchozím souhlasem klienta. 

Můžete uvést nějaký příklad ze své praxe, na jehož zdárné vyřešení jste obzvlášť hrdá? Co se Vám ve Vaší praxi nejvíce povedlo?

Mám radost z každého svého klienta. Mezi velké úspěchy řadím zejména to, když u nás klienti sníží svou hmotnost, zbaví se zdravotních problémů a celkově se cítí lépe. Za skvělý výsledek také považuji, pokud díky našemu poradenství klienti sníží počet svých léků, cukrovkáři sníží množství cukru v krvi, nebo se cukrovce zcela vyhnou. Před nedávnou dobou nás navštívil i pán na vozíčku. Po několika měsících spolupráce se mu snížila váha přibližně o 10 kg a zvýšila se mu svalová hmota. Na tohle všechno jsem opravdu hrdá.

Jak jste se k této práci vlastně dostala?

Ve výživovém poradenství se pohybuji přes 10 let. Za tuto dobu jsem získala spoustu zkušeností a znalostí. Když jsem se dozvěděla o Světě zdraví, jeho metodách a přístupu ke klientům, napadla mě myšlenka otevřít provozovnu rovněž v Berouně. To se po několika měsících podařilo. Po povinných školeních, vstupních testech a nezbytné certifikaci od předních odborníků včetně RNDr. Petra Fořta, CSc. jsem teprve získala oprávnění pečovat o klienty Světa zdraví.

Chci se objednat do Světa zdraví VERONA - Beroun

 

RNDr. Petr Fořt, CSc.

Petr Fořt Svět zdraví Beroun

Víte, že ...

... klienti pod vedením výživových poradců Světa zdraví v Berouně již zhubli 4.228 kg a v celém Světě zdraví již 265.904 kg? Ještě váháte?

 

TOPlist

Fotogalerie

Beroun nový malý.jpg

Oblíbené odkazy