OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Zkušenosti klientů Světa zdraví Beroun » Edita Pinkasová - Můj příběh o zhubnutí

Edita Pinkasová - Můj příběh o zhubnutí

Přiznám se, že nejsem přívržencem sepisování příběhů, a když jsem některé příběhy četla na internetu, kroutila jsem nad nimi hlavou. Ne úžasem … Usmívám se dodnes nad titulky článků: „Zhubla jsem o 20 kilo“, nebo „Za 2 týdny o dvě velikosti míň“ atd. Proč se usmívám? Protože jsem skvělý příklad notorické dietářky a při svých 159cm jsem taky dokázala za 14dní dietou zhubnout o 10kg. Bohužel ne na dlouho. Stačily 2-3 měsíce a vše bylo zpět plus něco navíc.  Nikdy jsem neřešila, jak vypadám, ale spíš to, jak se cítím. A když už mne škrtilo i to největší oblečení ve skříni, tak jsem začala s dietou.

Asi tak před rokem jsem potkala svojí známou, kterou jsem neviděla 2 roky. Nemohla jsem jí poznat. Holčina vždycky při těle byla najednou jako vosa. Vyprávěla mi o výživové poradkyni v Praze a o tom, jak změnila životní styl. Taky jsem se chtěla cítit dobře, ale kontakt jsem nechala 4 měsíce bez povšimnutí. Edita Pinkasová PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví VERONA Beroun

Po prázdninách jsem zjistila, že už vážím 73kg a nemám opět co na sebe. Ani velikost 42 mi neseděla. Našla jsem odložený kontakt a prohlédla si na internetu stránky Světa zdraví. Nejprve mne zděsilo, že je to takový gigant a, na netu téměř všechny cesty, jak zdravě zhubnout, vedly do Svět zdraví. Trochu mne to odrazovalo, ale řekla jsem si, že to zkusím, protože jsem ještě nikdy neměla tak šílenou váhu jako je 73kg. Ještě, než jsem šla na konzultaci, skončila jsem s přejídáním na noc a začala chodit 2x týdně do fitka s trenérem.

Za 14 dní nato přišla vstupní konzultace ve Světě zdraví v Berouně. Poradkyně Markéta byla příjemná a stála nohama na zemi. Věděla jsem, že když já sama budu chtít, tak dosáhnu svých cílů. Jsem realista a stanovila jsem si zhubnutí na půl roku o 10-12kg.

Musela jsem změnit poměrně dost věcí, ale nic mi nedělalo zásadní problém. Dřív jsem jedla až k večeru a to dosti vydatně a na noc pořádnou dávku. To jsem musela úplně přestavět a naučit se 5x-6x denně jíst. Pracuji jako obchodní zástupce a jsem hodně na cestách. Dlouho jsem se na to vymlouvala, ale dneska se mi paradoxně daří dodržet správné stravování nejlépe v době, kdy pracuji. Každý večer si přichystám svačinu, oběd a druhou svačinu do krabičky a potom si už hlídám jen časy na jídlo. Ještě dobře si pamatuji doby, kdy jsem celý den hladověla a nedělalo mi to problém. Dneska mám metabolismus tak nastavený, že po 3 hodinách si tělo řekne samo, že chce jíst a je tvrdě nekompromisní. Teď vím, co to je, když je špatně z hladu. Další věc, která pro mne byla náročnější, byl pitný režim. Vypít víc, než dva litry denně na cestách? Kam budu chodit na WC? Světe div se, i to šlo, a dneska mi jsou 2 litry i málo. Samozřejmě jsem musela vyměnit svoji oblíbenou Colu Zero za vodu bez bublinek. Pro mne další šok. Teď mi „slaďoury“ nechybí.

Největší problém bylo kravské mléko. Dostala jsem ho jako nevhodnou potravinu s tím, že mi určitě časem nebude chybět. Naštěstí se dalo nahradit mlékem sójovým a docela dobře se na něj dalo zvyknout. Líbí se mi, že můžu jíst hodně masa a sýrů, ale do zeleniny se musím trochu nutit. Vlastně si můžu dát úplně cokoliv, třeba i svíčkovou se šesti, ale vím, že další dny je nutné odlehčit a vše funguje tak, jak má…

Edita Pinkasová - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví VERONA BerounVe Světě zdraví došlo ke změně a moje poradkyně si otevřela další pobočku. Já měla štěstí, protože jsem získala jinou, také kompetentní a profesionální poradkyni Adélku. Dnes už jsem po poslední konzultaci a za půl roku mám o 12,3 Kg méně. Tedy 57,9kg. Stále chodím do fitka, ale trenér říká, že podstatou je hlavně strava a cvičení je třešnička na dortu. Pravdou je, že fyzička je 100x lepší, než byla, nálada stejně tak. Stačí mi spánek 5,5-6 hodin denně a přesto mám energii. Pohyb mi „dobíjí baterky“ a velkou výzvou byl pro mne závod Spartan Race 31.5. v Liberci. Úspěšně jsem ho dokončila a přikládám foto i ze závodu.

Jsem si velmi dobře vědoma toho, že vše je vlastní vůli a nikdo nic neudělá za mne. Ničeho, co jsem doposud udělala pro sebe nelituji a jsem ráda, že jsem udělala krok k návštěvě Světa zdraví a fitcentra s trenérem.

Občas se musím držet, abych neoslovila kolemjdoucí slečny a paní při těle s tím, že můžou zhubnout, a že je tu někdo, kdo jim může pomoc. A tak jsem se rozhodla alespoň zveřejnit svůj příběh a možná inspirovat ty, kdo řeší stejnou věc jako já.

 Edita Pinkasová PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví VERONA Beroun

Chci se objednat do Světa zdraví VERONA - Beroun

 

RNDr. Petr Fořt, CSc.

Petr Fořt Svět zdraví Beroun

Víte, že ...

... klienti pod vedením výživových poradců Světa zdraví v Berouně již zhubli 4.228 kg a v celém Světě zdraví již 265.904 kg? Ještě váháte?

 

TOPlist

Fotogalerie

Beroun nový malý.jpg

Oblíbené odkazy